Nasz Zespół – Tancerze

Tancerz, choreograf, magister, dyplomata, nauczyciel. Ukończyła studia magisterskie Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (specjalizacja International Business) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie; ukończyła z oceną bardzo dobrą Dyplomatyczne studia podyplomowe (specjalizacja: International Organizations) na European Academy of Diplomacy w Warszawie; z oceną celującą ukończyła Szkołę Choreografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Słuchaczka i uczestniczka wielu konferencji oraz warsztatów muzycznych, teatralnych i choreograficznych, m.in.: 48th Thespian Conference in Denver, CO, USA oraz Warsztaty Tańca Klasycznego i Partnerowania Baletowego z Kamilem Frąckiem w Krakowie. Maria brała czynny udział w wielu projektach teatralnych, będąc aktorką, tancerką, główną projektantką kostiumów oraz scenografii w Polsce i w USA. Od 2014 roku jest związana ze Szkołą Baletową Fundacji Artystycznej w Krakowie, wraz z którą występowała już wielokrotnie podczas gali i koncertów baletowych. Od 2015 roku Maria jest członkiem Klubu Tańca Towarzyskiego Sportowego „Bawinek” w Krakowie. Od roku 2018 regularnie bierze udział w turniejach tańca towarzyskiego na szczeblu krajowym. Zaangażowana jest również w naukę tańców użytkowych dorosłych.

Tancerz oraz choreograf. Student Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Instruktor tańca w Zespole Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”. Bierze czynny udział w zagranicznych wyjazdach reprezentacyjnych, podczas międzynarodowych festiwali tanecznych, jako tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „LASOWIACY” w Stalowej Woli.

Laureatka wielu prestiżowych nagród na ogólnopolskich turniejach tanecznych, w kategoriach Latino solo, zespołowych formacjach tanecznych Latino oraz w kategorii pary. Bierze czynny udział w zagranicznych wyjazdach reprezentacyjnych, podczas międzynarodowych festiwali tanecznych, jako tancerka oraz wokalistka Zespołu Pieśni i Tańca „LASOWIACY” w Stalowej Woli. W roku 2016, wraz z grupą teatralną „Szósty akt” otrzymała II nagrodę podczas wojewódzkiego przeglądu teatralnego, za spektakl „Labdakidzi”, w którym kreowała postać Antygony.

Osiągnięcia:

  • I miejsce PUCHAR POLSKI W TAŃCU PAR – Stalowa Wola 2016 r.
  • I miejsce na Mistrzostwach Polski KM IDO tańce par i Synchro Dance w 2016r. (Przemyśl) kategoria: salsa pary;
  • II miejsce na Mistrzostwach Polski KM IDO tańce par i Synchro Dance w 2016r. (Przemyśl) kategoria: bachata pary;
  • II miejsce na Mistrzostwach Polski KM IDO tańce par i Synchro Dance w 2016r. (Przemyśl) kategoria: merengue pary;
  • I miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO tańce par i Synchro Dance w 2015r. (Jędrzejów) kategoria: salsa pary.

Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Ukończył również studia wyższe na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, studiował Pedagogikę Tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Tancerz. Instruktor tańca, choreograf, artysta pedagog, terapeuta. Wiele lat związany z Rzeszowskim Teatrem O. De. La, w którym tańczył, tworzył scenografie i kostiumy oraz ze studiem baletowym Leili Arifuliny w którym występował jako tancerz i współtwórca scenografii. Uczestnik wielu ogólnopolskich warsztatów z zakresu tańca współczesnego i towarzyskiego.

Magister Kulturoznawstwa w specjalizacji Animator Kultury Regionu, Pracownik instytucji Kultury. Absolwent Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła Ognisko przy Towarzystwie Muzycznym w Przemyślu w klasie fortepianu. W latach 2012-2013 wolontariusz Teatru Maska w Rzeszowie. Od 2013 roku uczestnik programu wymiany studenckiej- ERASMUS oraz podjęcie studiów we Włoszech na Universita degli studi della Tuscia. Od 2015 roku Pracownik Niepublicznego Przedszkola Muzycznego polsko- angielskiego Music Garden w Rzeszowie na stanowisku specjalista do spraw marketingu i organizacji imprez kulturalnych. Od 2018 roku dyrektor do spraw organizacyjnych w Przedszkolu Music Garden. Pasjonatka musicali, muzyki hiszpańskiej, tańca. Od najmłodszych lat angażująca się w życie kulturalne małych społeczności. W latach 2000- 2008 Członek Zespołu Mażoretek działający jako grupa artystyczna w Centrum Kultury w Zarzeczu. Z ogromną pasją i zaangażowaniem oddaje się swojej pracy, która jest inspiracją do kolejnych działań i „ zastrzykiem” pozytywnej energii na każdy kolejny dzień.